Афобазол та алкоголь – сумісність та наслідки

Чи можна поєднувати афобазол та алкоголь, який вплив на організм вони надають і які можуть бути наслідки від прийому

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Афобазол та алкоголь – сумісність та наслідки

Афобазол та алкоголь – сумісність

Нерідко трапляється так, що людина поєднує ліки з алкогольними напоями. “Афобазол” належить до заспокійливих засобів, і його, як і інші медикаменти, потрібно запивати. Сьогодні дізнаємося, як впливають на організм “Афобазол” і алкоголь, прийняті спільно, що при нервових розладах і занепокоєнні цілком може бути.

Афобазол з алкоголем

Афобазол слід застосовувати для зниження вегетативних реакцій у період алкогольної абстиненції, яку не слід нехай зі звичайним похмільним станом. При похміллі дія Афобазолу ніяк не відчувається. Це не означає, що препарат не діє, тому що рецептори - точки прикладання транквілізатора заблоковані ацетальдегідом, який і викликає похмільний стан. Ліки діють, як про це повідомляє інструкція, але людина при цьому не відчуває жодної користі. У цьому і полягає психологічна несумісність ліків з етанолом.

Препарат згладжує фізичні страждання під час відсутності алкоголю, але не повертає пацієнтові звичайний стан, який був до початку прийому алкоголю. У результаті у людини виникає і закріплюється негативний умовний рефлекс на прийом Афобазолу. Виникає питання, а чи варто пити ліки, якщо від них ніякої користі. Згодом, без прийому алкоголю, в абсолютно тверезому стані пацієнт негативно ставиться до лікування, алкоголізм прогресує, а момент позитивного ефекту стає пропущеним назавжди. Невдала комбінація ліків і спирту породжує невпевненість у власних силах.

Сумісність

Багато транквілізаторів протипоказані до вживання під час алкогольного сп’яніння, оскільки спільно викликають ефект отруєння, що може закінчитися дуже сумно (аж до летального результату). Оскільки “Афобазол” належить до низки заспокійливих засобів, усі, кому він прописаний, цікавляться можливістю спільного прийому його з алкоголем.

Як запевняє виробник, жодного ефекту “Афобазол” і алкоголь один на одного не чинять. Але постараємося все ж розглянути питання більш точно, а для цього слід уважніше ознайомитися з інструкцією із застосування ліків.

У розділі “Протипоказано” можна знайти такі пункти:

  • непереносимість фабомотизолу (ця речовина є головним діючим компонентом);
  • дитячий вік;
  • вагітність і грудне вигодовування.

Жодного слова не сказано про сумісність “Афобазолу” та алкоголю, з чого можна зробити висновок, що вживання анксіолітичного засобу під час алкогольного сп’яніння можливе. Але все ж не варто забувати про можливі наслідки споживання такого “коктейлю”.

Комбінування

Щоб підбити підсумок і зробити попередній висновок з приводу того, чи є у ліків “Афобазол” сумісність з алкоголем, слід дізнатися, як взаємодіють ці речовини в організмі людини.

Діюча речовина препарату “Афобазол” заспокоює нервову систему. Вона діє на певні рецептори нервових клітин, які знаходяться в головному мозку: стабілізує і відновлює чутливість. Препарат захищає нервові клітини від негативного впливу різних чинників. Таблетки “Афобазол” знімають напруженість, дратівливість, тривожність. Вони усувають психосоматичні реакції, що турбують, м’язові спазми, серцево-судинні порушення, вегетативні прояви.

Алкоголь діє так само, але тільки на самому початку. Випите спиртне гальмує нервову систему, чинить розслаблювальну дію на весь організм, усуває тривогу і підвищує настрій. Однак лікування подібним методом може призвести до абсолютно непередбачуваних обставин. Часте вживання алкоголю, навпаки, призводить нервову систему до збудження, викликає агресію і злість. Після протверезіння приходить відчуття розбитості й апатії.

Можна зробити висновок, що в організмі людини “Афобазол” і алкоголь працюють у протилежних напрямках. Отже, мінімальні наслідки, які можуть виникнути, - це неефективність лікування.

Наслідки

Незважаючи на високий профіль безпеки, препарат Афобазол потрібно приймати суворо згідно з інструкцією. Передозування препаратом може спричинити сонливість, однак без міорелаксації. Якщо до цього стану додати алкогольне сп’яніння, то навряд чи ваш організм зрадіє такому “букету”. Тому збільшуйте дозу препарату виключно за рекомендацією лікаря. Під час лікування призначають 30 мг - три таблетки на день. Курс лікування становить 4 тижні. Саме до кінця місяця лікування досягається максимальний ефект від прийому препарату.

Немає ще людини на землі, якій алкоголь допоміг у боротьбі зі стресом. Навпаки, після прийому алкоголю і короткочасної ейфорії психологічний стан людини погіршується. Але якщо Ви дозволяєте собі алкоголь, поставтеся уважно до вибору протитривожних препаратів. Препарат Афобазол сумісність з алкоголем має, на відміну від ліків, що містять у складі психоактивні, снодійні речовини. Спільний прийом таких препаратів і алкоголю може бути небезпечним для здоров’я. Уважно читайте інструкцію до препарату, побічні дії ліків, їх сумісність з іншими лікарськими препаратами та протипоказання. Не потрібно миритися зі стресом і страждати від його наслідків. Ваше благополуччя в сім’ї і спокій на роботі коштує близько чотирьохсот рублів. Афобазол - це найкраще, що є на сьогоднішній день для захисту і відновлення нервових клітин.

Запобіжні заходи

Незважаючи на те, що Афобазол алкоголь не впливають один на одного, запобіжних заходів слід дотримуватися. Загалом виробник називає допустимим прийом Афобазолу з алкоголем, а деякі лікарі виступають проти такої суміші. Адже препарат належить до групи транквілізаторів, тому його реакція з етиловим спиртом може бути непередбачуваною.

Запобіжні заходи

У лікарській практиці зустрічається варіант, коли препарат посилює дію спирту. А іноді виникають ситуації, коли спирт повністю нейтралізує дію алкоголю. З упевненістю можна заявляти, що Афобазол з алкоголем категорично протипоказаний особам, які страждають на серцево-судинні захворювання. Афобазол алкоголь може спровокувати в цьому випадку сильне пригнічення центральної нервової системи, збільшити навантаження на судини і серце за рахунок інтенсивності кровообміну.

З цієї причини призначення препарату здійснюється з обережністю, а прийом ведеться під суворим наглядом лікаря.

Коли можна пити

Якщо повністю вірити виробнику препарату, то взаємодія афобазолу та алкоголю дорівнює нулю і питання про термін виникати не повинно. Однак лікарі настійно не рекомендують починати лікарську терапію на тлі вираженого алкогольного сп’яніння. Особливо якщо призначення препарату продиктовано показаннями, не пов’язаними зі зловживанням спиртним.

Коли можна пити

Приблизний час позбавлення організму від алкогольних токсинів становить 36 годин. Це не дуже точний термін, оскільки кожна людина індивідуальна. Також важлива кількість і градуси випитого напередодні міцного напою. У людей, які щойно пройшли курс лікування афобазолом, виникає схоже запитання: коли препарат буде виведений організмом, а заборона на спиртне зніметься?

Фабомотизол належить до речовин зі швидкою біотрансформацією, тому термін його виведення вимірюється кількома годинами.

Думка лікарів

Лікарі-фахівці переважно відповідають на це питання негативно. Відсутність очікуваного ефекту, можливе передозування, непередбачувані наслідки при різних соматичних захворюваннях цю думку повністю виправдовують. Настійно не рекомендується перевіряти на собі, чи сумісний афобазол і алкоголь, краще просто дотримуватися загальних лікарських рекомендацій.