Що таке алкоголізм?

Дізнайтеся про залежність від алкоголю, ознаки та наслідки. Які методи сучасні лікування, включно з гіпнотерапією та медикаментозним кодуванням, а також про важливість психотерапії та здорового способу життя.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке алкоголізм?

Алкоголізм: визначення, стадії залежності, ознаки, сучасні методи лікування

Алкоголізм - це психофізична залежність, яка виникає на основі тривалого вживання спиртних напоїв, що містять етанол.

Стадії хвороби

Загалом виділяють три стадії алкоголізму, де для кожного періоду характерна наявність певних ознак:

  • Перша стадія. Людина шукає привід, для того щоб випити. У неї виникають спалахи гніву й агресії. Прийом алкоголю кілька днів змінюється тривалим періодом абсолютної тверезості.
  • Друга стадія. Залежний уже не може контролювати вживання спиртного. Виникає абстинентний синдром, для якого характерні такі симптоми: підвищене потовиділення, тахікардія, прискорене серцебиття, головний біль, підвищена температура.
  • Третя стадія. Алкозалежні не можуть без вживання спиртного. Запої тривалі, тому нерідко можна спостерігати деградацію особистості. Стан сп’яніння настає відразу ж, навіть після маленької дози випитого.

Найнебезпечнішою стадією вважається третя, коли хворий потребує лікування і допомоги кількох фахівців.

Стадії алкоголізма

Симптоми

До загальних ознак алкоголізму відносять:

  • безконтрольне вживання алкоголю;
  • організм не відкидає спирт блювотою або нудотою;
  • часті запої;
  • фізичний стан алкоголізму погіршується;
  • проблеми з пам’яттю і концентрацією уваги.

Алкоголізм може стати причиною смерті.

Зовнішні ознаки алкоголізму в жінок:

  • синці та мішки під очима;
  • набряклість обличчя;
  • змінюється міміка;
  • з’являється зайва вага.

Зовнішні ознаки алкоголізму в чоловіків:

  • червоне обличчя;
  • неохайний зовнішній вигляд, брудний одяг;
  • тремтіння в руках;
  • недотримання особистої гігієни.

Як жіночий, так і чоловічий алкоголізм потребує втручання фахівців.

Порушення здоров’я під час алкоголізму

Етиловий спирт вражає ЦНС, що спричиняє: зниження інтелекту, виникають галюцинації, депресія, неврози. Збої в серцево-судинній системі: інфаркт, задишка, гіпертонія. Захворювання шлунково-кишкового тракту проявляються у виразках і злоякісних пухлинах. Може виникати цироз печінки та гепатит. У чоловіків спостерігаються часті прояви в сечостатевій системі: камені в нирках, імпотенція, зниження лібідо.

Психологічні зміни проявляються в: агресії, частих змінах настрою, галюцинаціях, неприйнятності до будь-яких розмов про вживання алкоголю.

Соціальні наслідки

Залежний втрачає зв’язок із друзями та близькими через своє захворювання. Коло спілкування звужується тільки до таких самих залежних. Повернутися до нормального життя, працевлаштуватися на роботу досить важко. Саме тому алкоголізм - це важке захворювання, для якого характерне довге соціально-психологічне відновлення.

Лікування

Існує кілька методик, які допомагають впоратися з хворобою.

Кодування за методикою Довженка

Гіпнотичний метод Довженка ґрунтується на гіпнозі. Вплив на підсвідомість людини змушує її відмовитися від прийому спиртних напоїв. Боротьба із залежністю таким методом проходить тільки на основі бажання самого пацієнта. Такий метод допомагає отримати ефективний результат у короткі терміни.

Кодування за допомогою медикаментів

Медикаментозні препарати допомагають запобігти бажанню вживати спиртні напої. Вшиті препарати в тіло, відторгають спирт. Пацієнт відчуває головний біль під час вживання алкоголю, блювоту, м’язовий біль і нудоту. Таким чином пацієнт не може сп’яніти і повернутися до залежності.

Препарат може вводитися в тіло людини або в кров.

Боротьба з алкоголізмом

Боротьба з алкоголізмом

До алкоголізму часто призводять стреси та конфлікти. Вирішити низку питань і при цьому не втратити здоров’я, можна завдяки психотерапії. Психотерапевт розбере справжні проблеми, які вимагають виходу через вживання спиртних напоїв. Також боротися з алкоголізмом допомагає здоровий спосіб життя і заняття спортом.

Джерела:

  1. Алкоголізм - Вікіпедія
  2. Алкоголь і наркотики: Інформація про вживання та зловживання. Автор: Б. В. Амеронген ; пер. П. Романша, М. Веєр. - К. : Сфера.
  3. Подолати алкогольну залежність Автор: Андрій Карачевський.