Лікування алкогольної залежності у Києві

Лікування залежності від спиртних напоїв

Однією з найбільш популярних послуг серед пацієнтів медичних центрів Києва та Київської області є лікування проти алкогольної залежності. За допомогою звертаються як люди, які страждають на недугу, так і їхні родичі або рідні.

Алкоголізм - це серйозне захворювання, яке може перерости у хронічну форму. Від постійного вживання напоїв, до складу яких входить спирт, страждає весь організм, але насамперед залежність відбивається на роботі нервової системи. Алкоголізм може перейти в хронічну форму, але, як і за інших хвороб, це буде відбуватися поетапно. Впоратися з недугою, розібратися з причинами виникнення і повернутись у тверезе життя можна, звернувшись до досвідчених лікарів.

Що важливо знати про алкоголізм?

Виникнення

На жаль, абсолютно будь-яка людина може стати залежною від етилових напоїв. Виникає хвороба лише за однієї умови – часте зловживання алкоголю. Виходячи із статистики, почати зловживати спиртним можуть люди різних професій, соціального статусу, віку та характеру.

Коли пристрасть до спиртного стає хворобою

Є кілька факторів, за яких можна з упевненістю сказати, що людина хвора. Перший - це коли алкогольні напої вживаються у великій кількості, що призводить до сильного сп'яніння. У такому стані у людини виникають проблеми з координацією та мовленням, блювання, а також погане самопочуття наступного дня. Другий - це регулярне вживання спирту. Хворий робить це щодня чи щотижня. У такому разі кількість випитого може бути навіть невеликою. Обидві вищенаведені ситуації призводять до виникнення залежності до алкоголю.

Основні причини виникнення недуги

Є низка причин, у яких захворювання почне розвиватися значно швидше. Йдеться про такі моменти, як:

 • Генетична схильність. Це стосується тих пацієнтів, найближчі родичі яких хворіли на алкоголізм за життя.
 • Травми голови. Йдеться про раніше перенесені травми головного мозку, у тому числі й струсах.
 • Раніше вживання спиртного. Недуга активно розвивається у людей, які почали вживати алкоголь у великій кількості ще у дитячому чи підлітковому віці.
 • Хвороби. Залежність буде значно швидше розвиватися в тому випадку, якщо до цього людина перенесла сильне отруєння або хворіла на гепатит.
 • Проблеми у спілкуванні. Найчастіше хвороба зустрічається у людей зі «складним» характером та емоційними проблемами.

Основними ознаками хвороби є часті та тривалі запої, проблеми у роботі внутрішніх органів (у тому числі цироз печінки), похмілля, провали в пам'яті, втрата контролю над собою, галюцинації («біла лихоманка»), продаж речей для отримання коштів для покупки нової дози алкоголю. Але слід зазначити, що всі симптоми починають проявлятися лише тоді, коли алкоголізм перетворюється на хронічну форму. Йдеться про 2 та 3 стадії. Захворювання формується набагато раніше і за своєчасного лікування вдається допомогти пацієнту значно швидше.

Види алкогольної залежності

Існує п'ять типів залежності від спиртних напоїв, а саме:

 1. чоловічий;
 2. жіночий;
 3. підлітковий;
 4. хронічний;
 5. пивний.

Алкоголізм у чоловіків

Є найпоширенішим жителів нашої країни. Має серйозні наслідки для функціонування багатьох органів людини та організму загалом. Це небезпечно тим, що:

постійна наявність спирту в крові призводить до того, що серце значно зростає в розмірах, а його м'язах починається утворюватися некроз;

 • кадаверин, що у складі алкоголю, руйнує клітини мозку;
 • виникають перепади у гормональному фоні;
 • порушується робота печінки та нирок;
 • виникають розлади психіки;
 • відбувається значне зниження відтворюючої функції.

Приступити до лікування алкоголізму необхідно якнайшвидше, адже в такому разі здоров'я пацієнта можна буде повністю відновити.

Алкоголізм у жінок

Прирівнюється за тяжкістю до вживання речовин наркотичного типу. Організм швидко звикає до спирту та вимагає постійно нової порції. При цьому необхідно щоразу збільшувати кількість алкоголю, адже отримати почуття задоволення вже з кожним прийомом все складніше та складніше. Це сильний негативний вплив на весь організм.

Позбутися жіночого алкоголізму самостійно практично неможливо. Хвороба потребує оперативного втручання, зокрема прийому сильних медичних препаратів. Пацієнтки повинні бути під повним контролем лікарів протягом усього курсу реабілітації. Для цього необхідно лягати на певний час у стаціонар.

Алкоголізм у підлітків

Найбільш небезпечний тип залежності, оскільки від нього страждає не тільки сам хворий та його сім'я, а й оточуючі. Його основна особливість полягає в тому, що в підлітковому віці відбувається дуже швидке звикання до спиртовмісних напоїв. У цьому міцність виробів у разі немає значення. Це відбувається через активне формування організму у дітей, у тому числі через:

 • Швидкий обмінний процес. Все, що потрапляє всередину організму, швидко розноситься по всіх його системах, у тому числі головного мозку.
 • Незміцнілої психічної системи. Після задоволення від прийому спиртних напоїв організм швидко звикає до цього і постійно вимагає нову порцію.
 • Особливості розвитку. У підлітковому віці в людини значно зростає кількість рідини всередині клітин. При прийомі алкоголю починає зростати швидкість метаболізму та кровообігу.

Через те, що дитячий організм не сформований до кінця, залежність від етилових напоїв настає значно швидше, ніж у дорослих.

Хронічна форма

Захворювання швидко прогресує і в момент, коли витривалість до етилових напоїв максимально знижується, починається хронічна форма. Першою ознакою даної форми недуги є те, що хворому достатньо випити навіть невелику кількість алкоголю, і він одразу відчуває сильне сп'яніння. Запої при цьому можуть продовжуватися тривалий час, але в останні дні пацієнт вже не може вживати спирт, оскільки у нього виникає огида. Але це почуття проходить досить швидко і після цього виникає ще більше бажання вживати етил. Це призводить до переходу в новий запій.

При хронічному алкоголізмі похмілля відбувається значно довше та важче. Під час вживання спиртних напоїв людина починає втрачати контроль над собою, стає агресивною. Деградація починає розвиватися ще до настання хронічної форми, але у цій стадії вона стає максимально вираженою. Для хворого вже нічого не має значення, окрім нової дози алкоголю. Залежні повністю втрачають інтерес себе і оточуючим. Найчастіше вони заперечують наявність недуги у них. За хронічної форми більшість пацієнтів дуже схожі один на одного. Вони стають агресивними, грубими, втрачають більшу частину своїх розумових здібностей.

Від постійних прийомів етилових напоїв страждають усі органи хворого. Починають розвиватися порушення, які неможливо зупинити. При подальшому вживанні алкоголю ситуація щоразу погіршується і це призводить до смерті.

Пивна залежність

З усіх видів алкоголізму саме цей розвивається найшвидше. Його особливість полягає в тому, що більшість людей серйозно не сприймають цю проблему. Це обумовлено:

 • Широким поширенням. Щодня на екранах телевізора демонструється багато роликів рекламного характеру. Людина підсвідомо думає, що будь-які зустрічі, чи то вечірка чи походи на природу з друзями не проходять без випитої пляшки пива.
 • Нормальною реакцією. Суспільство в нашій країні звикло побачивши людину в руках з банкою пива реагувати на це нормально. При цьому пити ці напої вважається звичайним у парках, транспорті, йдучи вулицею.
 • Приємним смаком. На відміну від міцніших напоїв, наприклад, горілки, пиво має приємний смак. Після вживання людина почувається спокійно.

Якщо орієнтуватися на дані Всесвітньої Організації Здоров'я (ВООЗ), такого типу алкогольної залежності, як пивна, просто не існує. Виходячи із класифікації захворювання, хвороба виникає через вживання напоїв, до складу яких входить спирт. При цьому його значення не має. Головна особливість пивної залежності в тому, що вона здебільшого проходить абсолютно непомітно. Хворий може вживати кілька банок пива щодня. Це дає йому почуття легкого сп'яніння і організм дуже швидко звикає до цього. Існує кілька ознак пивної залежності. До них варто віднести:

 • обсяг випитого пива на добу перевищує один літр;
 • почуття роздратування без вживання напою;
 • порушення потенції;
 • вживання пива з самого ранку;
 • біль у голові.

Залежність від пива потребує оперативного лікування, як і у разі вживання горілки чи інших міцних напоїв. На першій стадії хворий не усвідомлює всю серйозність недуги, але в цей час починаються збої у роботі внутрішніх органів.

Лікування алкогольної залежності: основні методики

Вилікувати це захворювання можливо лише за допомогою залучення фахівців у галузі психології. Реабілітація включає роботу з такими лікарями як психологи та психіатри. Лікування залежності можна умовно поділити на кілька етапів, а саме:

 1. Очищення організму. Детоксикація необхідна, оскільки з її допомогою з організму хворого вдається вивести отрути і токсини, що накопичилися. Цей етап є нетривалим. Він може тривати від кількох днів до кількох тижнів. При детоксикації хворий позбавляється абстинентного синдрому або, якщо простими словами, похмілля. Головний біль, проблеми в роботі шлунка, втрата апетиту, тремор, збої в роботі серця, нирок, нервової системи та печінки проходять за короткий час, тому в більшості випадків після очищення організму людина знову повертається до вживання алкогольних напоїв. Вкрай важливо після детоксикації продовжувати лікування, адже тільки в такому випадку можна повністю позбавитись залежності.
 2. Процедури. Другий етап дозволяє хворому почати боротися із хворобою як на фізичному рівні, так і на емоційному. Залучаються висококваліфіковані спеціалісти різних спеціальностей. Пацієнт лягає до лікарні та перебуває під постійним наглядом персоналу клініки. З ним працюють психотерапевти, а також лікарі, що спеціалізуються на хімічній залежності. Лікування розробляється кожного клієнта індивідуально. Методики та список процедур залежать від стану хворого, його емоційного фону, бажання вилікувати недугу. Реабілітація дає змогу повністю повернути хворого до нормального життя. У процесі роботи психологи розповідають хворому про переваги відмови від алкоголю та блокують рецептори, які відповідають за задоволення після вживання спирту.
 3. Підтримка. Після лікування багато пацієнтів потребують продовження реабілітації. Пацієнти можуть безперешкодно продовжувати спілкування з фахівцями, які працюють із ними. Це дозволяє їм не повертатися до згубної звички знову та підтримувати свій психологічний стан.

Лікування залежності від алкоголю за методикою Довженка

Основна особливість цього способу полягає в тому, що він не передбачає використання медичних препаратів. Хворобу вдається подолати за допомогою тісного спілкування із психотерапевтом. Пацієнт проходить гіпнотичний сеанс у процесі, якого лікар переконує хворого в тому, що він має достатню кількість сил, щоб подолати недугу.

У процесі лікування думка психотерапевта стає дуже впливовою для хворого. Це дозволяє лікарю пояснити пацієнтові, як важливо повністю подолати залежність. Фахівець дозволяє клієнту відчути себе впевненим та сильним. Основні особливості методу Довженка:

лікування будь-якого типу залежності;

 • проведення сеансів гіпнотичного типу;
 • повна конфіденційність;
 • можливість проведення сеансів без згоди хворого.

Ціни на лікування залежності в Києві

Більшість людей, які страждають на недугу, переживають, що не зможуть оплатити лікування. На жаль, назвати точну вартість на послуги клініки «Шевченка» неможливо, адже вона залежить від багатьох факторів і розраховується для кожного пацієнта індивідуально. На неї впливатиме стадія захворювання, стан пацієнта, його віку, а також обраний тип лікування. Але ми готові запропонувати всім своїм клієнтам найбільш лояльні розцінки на всі послуги в нашому центрі.

Перший етап боротьби із залежністю – очищення організму. Після детоксикації лікарям потрібно провести повне обстеження пацієнта. Це дозволить побачити, чи не постраждали органи людини від постійного вживання спиртних напоїв. Тільки на підставі отриманих результатів лікарі підбиратиму оптимальне лікування.

Вартість лікування алкоголізму буде включати як консультації фахівців, а й інші витрати, наприклад, аналізи. Крім того, ціна зростатиме у разі якщо необхідно проводити кодування або залучати до роботи фахівців у галузі психології. У деяких випадках хворим потрібне тривале перебування у стаціонарі. Для того, щоб дізнатися попередні розцінки на лікування алкоголізму в Києві та Київській області, ви можете зателефонувати до нашої клініки або заповнити онлайн-форму на сайті.